اموزش-مدیتیشن-به-زبان-ساده-در-خانه-بهامین-دادرس-Bahamin-dadras
اموزش-مدیتیشن-به-زبان-ساده-در-خانه-بهامین-دادرس-Bahamin-dadras

آموزش مدیتیشن به زبان ساده

آموزش مدیتیشن به زبان ساده

 

 

 

 

من بهامین دادرس هستم نویسنده کتاب والایش و مؤسس سایت مستر مثبت. در این قسمت می‌خواهم آموزش مدیتیشن زبان ساده  را به شما عزیزان بگویم. یعنی اگر در خانه بخواهید مدیتیشن داشته باشید، اگر جزو افراد مبتدی هستید، تا الان مدیتیشن نداشتید و می‌خواهید یاد بگیرید ساده‌ترین روش برای انجام این کار چیست، به شما تبریک می‌گویم دقیقاً باید همین ویدیو و مطلب را ببینید.

 

 

آموزش مدیتیشن به زبان ساده MrMosbat
آموزش مدیتیشن به زبان ساده

 

چجوری خودمون رو دیوونه نکنیم؟

قبل از هر چیز باید بگویم که چگونه ما خودمان را دیوانه و اذیت می‌کنیم. به نظر شما بیشترین فشاری که به اعصاب و روان ما می‌آید ناشی از چه اتفاقی است؟ به نظرتان بیشتر از این نیست که یا درگیر گذشته هستیم یا درگیر آینده‌ای که هنوز نیامده؟

 

 

 

قفل شدن درگذشته؟!

بگذارید بیشتر برایتان توضیح بدهم، یک سری افراد هستند که درگذشته خودشان قفل هستند. یعنی اتفاقاتی خوبی و بدی که درگذشته برایشان اتفاق افتاده را در لحظه حال مرور می‌کنند. مثلاً یک موفقیتی کسب کرده و برای اینکه حال لحظه الانش را خوب کند به گذشته برمی‌گردد، یک دستاوردی دارد و به گذشته برمی‌گردد. یا یک ناراحتی دارد، یک فقدانی دارد، یک نفر را ازدست‌داده، هی به آن فکر می‌کند. این آدم‌ها تا می‌روند یک طبیعتی می‌بینند سریع به یکی که  کنارشان نیست زنگ می‌زنند.

 

 

 

قفل شدن در آینده؟!

از طرف دیگر یک سری هستند که در آینده قفل هستند. این‌ها همش منتظر هستند که یک اتفاق بیافتد که حال الانش خوب شود. باید در دانشگاه قبول شود که حالش خوب شود. این‌طور آدم‌ها وقتی وارد طبیعت می‌شوند سریع عکس می‌گیرند، چرا؟ چون بماند که بعداً به آن رجوع کنند ببینند.

حتما این مطلب را هم ببینید  آموزش مدیتیشن برای افراد مبتدی و تازه‌کار

 

 

کلید اصلی لحظه‌ی حال است!

اما کلید اصلی لحظه حال است، مهم‌ترین چیزی که ما الان داریم لحظه حال است. گذشته که تمام‌شده، واقعاً می‌توانید کاری کنید؟ اگر توانستید به ما بگویید که ما به‌غیراز درس گرفتن از گذشته چه‌کاری می‌توانیم بکنیم؟ اگر هم می‌توانید آینده را ۱۰۰% تضمین کنید بازهم به من بگویید، من واقعاً دوستت دارم یاد بگیرم. ما نهایتاً می‌توانیم یک نیم‌نگاهی به آینده و گذشته داشته باشیم. اگر زیاد از حد درگیر گذشته و آینده باشیم حالمان بد می‌شود و دیوانه می‌شویم.

 

 

 

آموزش مدیتیشن به زبان ساده MrMosbat
آموزش مدیتیشن به زبان ساده

 

 

چگونه مدیتیشن کنیم؟

اما آموزش مدیتیشن چگونه است؟ بینید دوستان خوبم کار خیلی ساده است، اصلاً قضیه را پیچیده نکنید، نه اینجا کلاس یوگا است، نه تبت است، خیلی راحت می‌خواهیم مدیتیشن انجام بدهیم و یاد بگیریم که چگونه مدیتیشن انجام بدهیم و آموزشش را باهم ببینیم که چطوری است، چه‌کار کنیم. چون مدیتیشن ما را در لحظه حال نگه می‌دارد. تمرین زیاد مدیتیشن باعث می‌شود ما در لحظه اکنون باشیم.

 

 

 

 

در یک فضای آرام باشید

اول‌ازهمه فضای آرام پیدا کنید. یکجایی که سروصدا نباشد تلویزیون روشن نباشد، دادوبیداد نباشد، گوشی‌تان خاموش باشد. اگر می‌خواهید بنشینید پشتتان صاف باشد. اگر می‌خواهید دراز بکشید رو به پشت دراز بکشید، همین. نور برایتان اذیت کننده نباشد. در یک فضای راحت مثل جایی که معمولاً استراحت می‌کنید و می‌خوابید.

 

 

 

ده دقیقه آرام بمانید

سعی کنید ده دقیقه آرام باشید، ده دقیقه ریلکس و در آرامش باشید. شاید اوایل ده دقیقه برای شما زیاد باشد اما این‌که آگاهانه بخواهید آرام باشید کاری است که می‌خواهیم انجام بدهیم. الان به شما تکنیک می‌دهم تا بتوانید دقیقه را کمی بیشتر مدیریت کنید.

حتما این مطلب را هم ببینید  آموزش مدیتیشن در خانه ۰ تا ۱۰۰(فیلم + صوت)

 

 

 

تمرکز خود را بر تنفس خود قرار دهید.

تمرکزتان را دقیقاً بر تنفس بگذارید و ببینید در این ده دقیقه چگونه تنفس می‌کنید. چطور قفسه سینه‌تان بالا می‌آید، شکمتان بالا می‌آید، اکسیژن از بینی وارد می‌شود از دهانتان خارج می‌شود. باید خوب ببینید. این اتفاق را قشنگ با تمرکزی که دارید و با تنفستان ده دقیقه را بگذارید، اگر رشد پنج دقیقه، اگر شد دو دقیقه.

 

 

 

آموزش مدیتیشن در خانه
آموزش مدیتیشن در خانه

 

 

اگر حواستان پرت شد چی؟!

این وسط یک اتفاق می‌افتد، قطعاً و یقیناً حواستان پرت می‌شود. کمی که به تنفستان فکر می‌کنید یکهو می‌گویید که زری خانم چه‌کار کرد، یکهو می‌گویید یا آخ چک دارم. هیچ اشکالی ندارد دوباره برمی‌گردید. یعنی لحظه‌ای که ممکن است شما سه دقیقه از این ده دقیقه را در هپروت باشید، اشکال ندارد. لحظه‌ای که فهمیدی در هپروت هستی دوباره برگرد. وقتی برمی‌گردید تمرکزتان قوی‌تر می‌شود. کاملاً طبیعی است که شما حواستان پرت شود و فقط باید دوباره برگردانید.

 

آموزش مدیتیشن

 

معرفی دوره آموزش مدیتیشن به زبان ساده

اما یک دوره‌ای داریم به اسم آموزش مدیتیشن، ریلکسیشن، حالت آلفا، مراقبه و تمام چیزهایی که نیاز دارید در لحظه اکنون باشید. در این دوره شما فقط کافی است فایل‌های صوتی که ما برای شما آماده کردیم را در گوشتان بگذارید. تمام مطالبی که شما نیاز دارید خود من به‌صورت فایل صوتی به شما می‌گویم. آن موسیقی که نیاز است برای مدیتیشن گوش بدهید. آن تنفسی که باید تمرکزتان روی آن باشد. پنج مدیتیشن داریم، شکرگزاری، اینکه چطور به حالت آلفا برسیم، چگونه خویشتن دوستی داشته باشیم، در شرایط بحرانی چطور خودمان را مدیریت کنیم. همچنین فایل‌های تصویری هم در این دوره هست، فایل‌های تصویری که شما ویدیو را می‌بینید، بخش دانشی دوره ما هست، یکسری چیزها را باید بدانید، یکسری چیزها را باید انجام بدهید، فایل صوتی است در گوشتان می‌گذارید، چشمتان را می‌بندید مدیتیشن توسط من برای شما انجام می‌شود. این دوره فوق‌العاده تا الان قیمتش ۲۰۰ هزار تومان بود، اما به یک مدت محدودی ما این محصول را به قیمت 99 هزار تومان تقدیمتان می‌کنیم. قطعاً می‌دانید که تمام محصولات سایت مستر مثبت گارانتی صددرصدی دارد، به صورتی که شما با خیال راحت به ما اعتماد کنید و با خیال راحت محصولات را چک کنید و تست کنید که اگر دوست داشتید ادامه بدهید. اگر هم محصول را تهیه کردید و نگاه کردید و دیدید خوشتان نیامد، فقط کافی است به پیام بدهید و عین پولی که پرداخت کردید برایتان برمی‌گردد و محصول را هم که می‌توانید استفاده کنید. برای تهیه محصول ما mrmosbat.com تشریف بیاورید و در قسمت محصولات این دوره را تهیه کنید.

حتما این مطلب را هم ببینید  ذهن آگاهی، درست یا غلط؟!

میخواهم دوره آموزش مدیتیشن را تهیه کنم

درباره‌ی بهامین دادرس

شاید جهنم روزی باشد که کسی که هستیم،کسی که ‌می‌توانستیم باشیم را می‌بیند!

همچنین ببینید

حالت آلفا چیست؟ چگونه وارد حالت آلفا شویم؟

حالت آلفا چیست؟ چگونه وارد سطح آلفا بشوم؟

حالت آلفا چیست؟ عرض سلام دارم خدمت شما عضو محترم خانواده سایت مستر مثبت. امیدوارم …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست