" />زندگی در لحظه | حقیقت لحظه | واقعیت لحظه |چگونه در لحظه زندگی کنیم؟ | اقای مثبت
زندگی در لحظه
زندگی در لحظه

زندگی در لحظه

زندگی در لحظه

سلام عرض میکنم به شما کاربران محترم سایت اقای مثبت امیدوارم هرجا که هستید خوب باشید.اگر برای اولین با است که مطلب سایت مارا میبینید میتوانید از دوره رایگان معمارذهن استفاده کنید.موضوع این جلسه ما موضوع بسیار مهمی است به اسم حقیقت لحظه یا زندگی در لحظه.خیلی از ماها از این حقیقت دوریم.صبح ها تا چشم باز میکنیم نگران کارهایی هستم که باید انجام بدهیم.سر میز صبحانه به فکر کار و دانشگاه و … هستیم.سر کار و کلاس به فکر خاطرات گذشته یا برنامه های آینده هستیم.شب هم موقع خواب در حسرت گذشته یا نگران از آینده میخوابیم.ثانیه ثانیه هامونو یا خرج گذشته ای میکنیم که دیگه نمیشه عوض کرد یا آینده ای که هنوز معلوم نشده چی میشه!

 

خداوند در قرآن سورة یونس آیة 62 می فرماید: بدرستی كه دوستان خدا نه ترسی(نسبت به آینده) بر دلشان است و نه اندوهی(نسبت به گذشته).

امام علی (ع) می فرمایند: آنچه كه گذشته تمام شده و آنچه كه مربوط به آینده است هنوز پدید نیامده است پس این لحظه را كه بین عدم و نیستی است غنیمت بشمار.

 

خودتان را غرق در لحظه کنید:

اگر دارید غذا میخورید فقط غذا بخورید.زندگی در لحظه یعنی همین.یعنی تمرکز بر یک کار.اگر ناراحتید ناراحتی کنید.اگر زمان گریه کردن شماست.گریه کنید.زندگی در لحظه به ما یاد میدهد احساساتمان را جدی بگیریم.خیلی از دعواها و خیلی از ناراحتی هایی که در زندگی میکشیم این است که به موقع احساساتمان را بروز نداده ایم.موضوعی مارا ناراحت کرد و ما در همون لحظه احساساتمان را بروز ندادیم و این امر باعث شد در یک جای دیگه با یک شیوه دیگه اون حس رو بروز بدیم.اگر غذا میخورید با تمام وجود غذا بخورید.اگر کتاب میخوانید با تمام وجود کتاب  بخوانید.اگر رانندگی میکنید با تمام وجود رانندگی کنید.

حتما این مطلب را هم ببینید  قانون جذب

 

راه حل شماره 1:

برای اینکه بهتر زندگی در لحظه رو متوجه بشید.سعی کنید کارهایی را که انجام میدهید در صورت “امکان” از پنج حس اصلی شما استفاده کند.مثلا دارید قدم میزندید.بوی فضایی که در ان قدم میزنید را احساس کنید.زمینی که قدم بر میدارید.صدای پرنده ها.وقتی قدر لحظه رو بدونید وقتی قدر زندگی در لحظه رو متوجه بشید.زمان کش میاد.زمان خودش رو در اختیار شما قرار میده.زمان مطییع شما میشه.

 

راه حل شماره 2:

انجام مدیتیشن ها کوتاه مدت. در ابتدا باید همة عوامل حواس پرتی را از محیط پیرامون خود دور كنیم. مدیتیشن تنها به یك سبك انجام می شود.

اول: چهار زانو و نشسته بر روی زمین و دو دست هم بر روی دو پا قرار می گیرد، یك بالشتك یا چیز نرمی را زیر پای خود می گذارید تا پاهایتان درد نگیرد. و چشمان خود را می بندید. و به هیچ چیز فكر نكنید(معمولا در این موقع انبوهی از افكار به سراغ شما می آید مهم نیست، سعی كنید به آنها فكر نكنید و اجازه دهید كه این افكار بیایند و بروند)

دوم: سپس شروع به كشیدن نفس عمیق می كنید(از بینی نفس كشیده و از دهان بیرون می دهید) تنفس شما باید صدادار باشد.

سوم: تمركز نفس باید در گلو باشد.

و با انجام این سه كار ذهن شما آنقدر درگیر می شود كه همة افكار مزاحم فرار می كنند. این كار را به مدت 15 دقیقه انجام دهید. بهترین زمان برای مدیتیشن قبل از طلول آفتاب و قبل از غروب آفتاب است. (بیشترین انرژی كائنات قبل از طلوع آفتاب و قبل از غروب آفتاب است) در مدیتیشن نباید به چیزی تكه داد و حتما باید بر روی زمین باشد.

حتما این مطلب را هم ببینید  رسالت شخصی شگفت‌انگیزترین هدیه خدا + ویدیو

نكته: كسانی كه با انجام این تمرین دچار سرگیجه می شوند، در این تمرین نیازی نیست كه صدای نفس خودشان را بشنوند.

 

موفقیت در انجام کاری نیست که دوست داریم!بلکه دوست داشتن كاری است كه انجام می دهیم!

مسلما ما تمام کارهایی را که در زندگی انجام میدهیم دوست نداریم.مثلا نماز.معلومه که همیشه حس و حال عبادت نیست.اما انسان موفق کاری که باید انجام بده رو طوری انجام میدهد که انگار آن را دوست دارد. و این کلید موفقیت است.این دوست داشتن هم با چیزی جز زندگی در لحظه بدست نمی اید.باید یاد بگیرید تمرکزتان را روی یک کار قرار دهید.اساسا آدم هایی که روی یک موضوع کار میکنند موفق تر هستند. برایان تریسی معتقد است كسانی كه كارهایشان را یكی یكی انجام می دهند، بازده كارشان در یك روز پنج برابر دیگرانی است كه می خواهند همة كارهایشان را با هم انجام بدهند. ممكن است شرایطی وجود داشته باشد كه شما الزام به انجام دادن سه تا كار با همدیگر دارید. به شرط اینكه فقط یكی از آن كارها كاری باشد كه از ضمیر خودآگاه شما كنترل می شود(و بقیه شان كارهایی باشد كه تحت كنترل ضمیر ناخودآگاه شمااست، برحسب عادت) می توانید آن چندتا كار را با هم انجام بدهید.

 

خوب این جلسه هم این جا تمام شد.امیدوارم استفاده کرده باشید.

درباره‌ی بهامین دادرس

شاید جهنم روزی باشد که کسی که می توانستیم باشیم کسی که هستیم را می بیند.

همچنین ببینید

آموزش مدیتیشن برای افراد مبتدی و تازه‌کار

آموزش مدیتیشن برای افراد مبتدی و تازه‌کار     بسم‌الله الرحمن الرحیم عرض سلام دارم …

2 نظر

  1. سلام
    شما واقعا مطالب قانون جذب فوق العاده ملموس و كاملا واضح و قابل فهم توضيح ميديد من كتاباي زيادي خوندم و همينطور مطالب زيادي تو سايت ها خوندم اما تا حالا مثه شما اينقد واضح متوجه اين مطالب نشده بودم
    خيلي سپاسگذارم از شما و اميدوارم اين انرژي مثبت به خود شما و زندگيتون برگرده
    خيلي دوسدارم بيشتر از قدرت مغز و اثر تكرار و رسيدن به سطح شايستگي خودآگاه برسيم.

پاسخی بگذارید

You have to agree to the comment policy.