افزایش تمرکز - راه های افزایش تمرکز - چگونه تمرکزمان را افزایش دهیم

هشت راز شگفت‌انگیز افزایش تمرکز

افزایش تمرکز

تقریبا از وقتی که از دانشگاه فارغ‌التحصیل شدم،با این موضوع درگیر بودم که چقدر تمرکزم رو از دست دادم و بیشتر از چند دقیقه نمیتونم روی یک موضوع خوب دقیق بشم و در کمترین زمان ممکن تمومش کنم.خیلی تحقیق کردم که چطور تمرکزمان را افزایش بدهیم؟ چه خوراکی‌هایی باعث افزایش تمرکز میشود؟ چگونه در هنگام مطالعه درس خواندن تمرکز داشته باشیم؟ افزایش سریع تمرکز و… بالاخره توستم بعد از یک مدت به نتیجه دلخواهم برسم.تازه این به کنار چقدر کیفیت خوابم افزایش پیدا کرد.اگر شما هم آماده هستید هشت مورد مهم را به شما هم به صورت خلاصه معرفی کنم.

 

 

 

 

نوشتن دل مشغولی ها

اگر یک دستگاه شمارش افکار در مغز ما قرار بدهند متوجه میشوید ای خدا ما در روز چقدر فکر میکنیم.بعضی از افکار را با بی‌توجهی رد میکنم اما به بعضی از افکار بال و پر میدهیم و این کار خودش باعث خلق احساس در ما میشود.و احساس هم خلق رفتار میکند.مثلا شما در حال مطالعه هستید و یکهو فکر میکنید که چرا فلان دوستم امروز به من بی محلی کرد؟بعد شروع میکنید به تولید احساس خشم و در نهایت رفتاری در شما پدید می‌آید مثل زنگ ردن به اون دوستتون و تمام این داستان وسط مطالعه شما بود.از این به بعد وقتی دارید کاری را انجام میدهید اگر فکری شما را صدا کرد شما فقط آن را یادداشت کنید و در فرصتی دیگر به آن رسیدگی کنید.

 

محیط اطرافتان خبر از درونتان میدهد

برای داشتن ذهن متمرکز و افزایش تمرکز باید این موضوع را بدانید که چقدر محیطتتان اهمیت دارد.من در دوران دانشجویی یه مدت در خوابگاه زندگی کردم.کاملا با چشم خودم دیده‌ام که افرادی که محیط زندگیشان مرتب هست تمرکز قوی تری دارند و همین موضوع باعث افزایش تمرکز آنها میشود.

حتما این مطلب را هم ببینید  حالت الفا و راه رسیدن به حالت الفا

 

درگیر کردن سه حس اصلی

وقتی میخواهید عمیق وارد یک کاری شوید و در آن متمرکز باشید،از سه بخش دیداری لامسه و شنیداری استفاده کنید.مثلا می‌توانید این تمرین را در خوردن غذا تست کنید.سنگینی قاشق را حس کنید،عطر غذا را حس کنید و خوب غذا را ببینید.همین الان که این مطلب را میخوانید این کار را تست کنید و ببینید چقدر در افزایش تمرکز شما تاثیر دارد.

 

لعنتی ترینی به اسم موبایل

من کلی دوره‌های خارجی درباره مدیریت تکنولوژی در زندگی دیده‌ام.کلی تکنیک و روش هست.ولی به صورت کلی خیلی ‌هاش ادا اصوله.اگر نیاز به تمرکز دارید گوشی تلفنتان را خاموش کنید.تمام!!!

داستان گوشی،داستان موش و انبار مولاناست.
ما درین انبار گندم می‌کنیم / گندم جمع آمده گم می‌کنیم / اول ای جان دفع شر موش کن / وانگهان در جمع گندم کوش کن

 

زمان بندی متناسب با مغز

دانشمندان به این نتیجه رسیدند که مغز انسان تا ۹۰ دقیقه بیشترین بازدهی را دارد و بعد از آن نیازمند ۱۵ دقیقه استراحت است.شاید در اوایل کار برای شما خیلی سخت باشد،برای من که واقعا سخت بود.اما سعی کنید از ۲۰ دقیقه شروع کنید و ۵ دقیقه استراحت کنید.اجازه بدهید دقیق‌تر توضیح بدهم.شما باید به یک زمان پایبند باشید نه حال و احوال خودتان.مثلا من همین الان که برای شما این مقاله را مینویسم خیلی دوست دارم برم چایی بخورم اما الان وقتش نیست.

 

 

افزایش تمرکز
افزایش تمرکز – راه های افزایش تمرکز – چگونه تمرکزمان را افزایش دهیم

انجام چند کار همزمان

برنامه‌نویسا به این کار مولتی تسکینگ میگن.این کار در افزایش تمرکز به شدت سم است.جالبه بدونید عموم خانم‌ها این توانایی رو دارند و عموم آقایان این توانایی را ندارند.اما نکته‌ی مهم این است که اگر شما به هر دلیلی توانایی این را دارید که چند کار را باهم انجام بدهید، اگر متمرکز شوید فوق‌العاده بازدهی بیشتری خواهید داشت.پس این موضوع را در افزایش تمرکز فراموش نکنید.انجام همزمان کارها ممنوع.یادتان باشد که میتوانید از دیگران و حتی تکنولوژی برای انجام کارهای دیگرتان استفاده کنید.

حتما این مطلب را هم ببینید  تکنیک هدف گذاری با NLP

 

غولی به اسم مراقبه و مدیتیشین

افزایش تمرکز و مدیتیشن. وقتی فهمیدم چه علاقه‌ای به روانشناسی دارم تحصیلات تکمیلی خودم رو تو همین رشته شروع کردم.یکی از اساتید ما درباره قدرت مراقبه برای ما گفت و موضوع به حدی جذاب بود که من رفتم سراغ یوگا! ببینید هرچقدر درباره ریلکسیشن و تن آرامی و حالت آلفا برایتان بگویم، تا تست نکنید متوجه نمیشوید.باید چند جلسه تست کنید.احتمال زیاد بعد از ۱۰ جلسه خیلی باهاش حال میکنید.اما خوب ممکنم هست دوست نداشته باشید.به طور کلی دانشمندان حوزه مغزی صحت این موضوع را به صورت کامل تایید کرده‌اند.امیدوارم شما از دستش ندهید.درباره این روش ما حتما بخش جذب ارامش با مدیتیشن را چک کنید.

 

الویت شما کدام است؟

ببینید خیالتان را راحت کنم.هر تصمیمی درد خودش را دارد.شما انتخاب میکنید کدام درد را تحمل کنید.این یعنی اهمیت الویت‌ها.دیدین بعضی از آدم‌ها مشغول انجام کاری هستند و ناگهان متوجه اخبار میشوند و یکهو داد و بیداد میکنند و میشوند تحلیل‌گر خبری؟ اینها دقیقا همان کسانی هستند که اولویت ندارند.یک خبر میتواند تمام تمرکزشان را بگیرد و این کار دشمن افزایش تمرکز است.معمولا روزی ۳ تا ۵ اولویت کافی است.مدیران موفق دنیا روزانه ۱۰۰ تا کار نمیکنند.چند کار با الویت بالا را انجام میدهند.

درباره‌ی بهامین دادرس

شاید جهنم روزی باشد که کسی که هستیم،کسی که ‌می‌توانستیم باشیم را می‌بیند!

همچنین ببینید

افزایش تمرکز دکتر هلاکویی

افزایش تمرکز ۸ نکته‌ی فوق‌العاده از دکتر فرهنگ هلاکویی

خیلی از افراد در زندگی دچار وسواس‌های مختلف می‌شوند و نمی‌توانند پیرامون یک موضوع خاص …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست