خلاصه کتاب تو همانی که می اندیشی

تو همانی که می اندیشی

سلام  در این جلسه از غذای روح به معرفی کتاب تو همانی که می اندیشی می پردازم. و سعی می کنم خلاصه هایی از این کتاب ارزشمند را خدمت شما ارائه کنم.

 

کتاب تو همانی که می اندیشی اثر جیمز آلن درباره قدرت ذهن و قدرت ضمیر ناخودآگاه و توانایی تغییر انسان است.

مفهوم اصلی کتاب تو همانی که می اندیشی افکاری است که ذهن انسان را شکل میدهد. همچنین شخصیت انسان توسط ذهن او رقم می خورد و در آخر سرنوشت او توسط ذهن او ساخته می شود. بنابراین می توان ادعا کرد که این کتاب یک جستجوی عمیق در مورد خودشناسی یا خودیاری است.

جیمز آلن از منطقی استفاده کرد که همه ما آن را می پذیریم. از آنجایی که ما ربات نیستیم می‌توانیم افکارمان را کنترل کنیم و در نتیجه اشتباهاتی را که در افکار ما وجود دارد شناسایی کنیم. بسیاری معتقدند که روح از جسم جداست بنابراین تصور می‌کنند که می‌توان افکار را مخفی و ضعیف کرد. یعنی میتوانیم یک جور فکر و یک جور دیگر رفتار کنیم. اما جیمز آلن معتقد است ذهن ناهوشیار یا ضمیر ناخودآگاه به اندازه‌ی ضمیر خودآگاه در زندگی ما تاثیر دارد.

سوالی که در کتاب تو همانی که می اندیشی پرسیده می شود این است که چرا نمی توانیم خودمان را وادار کنیم که کار خاصی را انجام بدهیم و یا به هدف خاصی دست پیدا کنیم؟

جیمز آلن پاسخ این سوال را به این گونه می دهد. ما آنچه را می خواهیم به سمت خودمان جذب نمی کنیم.بلکه چیزهایی را به خودمان جذب می‌کنیم که در ذهنمان پرورش می‌دهیم.رسیدن به هدف به همین دلیل اتفاق می‌افتد که به عنوان یک فرد خصوصیات لازم برای رسیدن به هدف مورد نظر در خودمان پرورش پیدا کرده باشد. شما موفق نمی‌شوید مگر اینکه ابتدا ذهنیت موفقیت در شما شکل بگیرد. هیچ فاصله و تفاوتی بین ذهنیت و عینیت وجود ندارد.

حتما این مطلب را هم ببینید  آموزش مدیتیشن به زبان ساده

ما حاصل افکارمان هستیم

کتاب تو همانی که می اندیشی بر یک حقیقت انکارناپذیر استوار شده آن هم این است که افکار خوب یک انسان خوب را شکل می دهند و افکار منفی یک انسان تیره بخت. جیمز آلن معتقد است انسانی که گرفتار افکار منفی باشد فکر می‌کند دنیا محیطی پر از استرس و ترس و اضطراب است. اما در مقابل برای کسی که بتواند افکار منفی را کنترل کند دنیا جای زیبایی است.

جیمز آلن بیان می کند که انسان فقط آرزوهایش را جذب نمی کند بلکه آنچه باعث ترس می شود نیز به سمت او می آید. او در این مورد بسیار ساده می گوید افکاری که توجه انسان را جلب می کنند چه مثبت و چه منفی به ناخودآگاه می‌روند تا وارد دنیای واقعی شوند. انسان همان چیزی می شود که در طول روز به آن فکر می‌کند.

خودمان شرایط را میسازیم

بخشی از شهرت کتاب تو همانی که می اندیشی به خاطر این است که می‌گوید شرایط انسان او را نمی سازند بلکه شرایط باعث می شوند توانایی های انسان آشکار شوند.دلیل حرف آلن هم این است که واقعاً هر پیشامدی که برای ما رخ دهد حتی اتفاق بد و ناگوار فرصتی برای رشد و اعتلای ما هستند. اگر حوادث زندگی فقط موفقیت و شانس را به همراه داشت انسان هیچ وقت توانایی های خود را کشف نمی کرد.

جنبه تفکر برانگیز کتاب جیمز آلن این است که می گوید خودمان مسئول شرایط زندگی مان هستیم و نمیتوانیم دیگران را سرزنش کنیم. مهمترین نکته این است که همه چیز در زندگی به خود ما بستگی دارد. زندگی ما زمانی شروع میشود که تمام مسئولیت آن را به عهده خودمان بگیریم.

حتما این مطلب را هم ببینید  چگونه اعتمادبه‌نفس خود را افزایش دهیم؟

با تغییر ذهن تان دنیایتان را تغییر بدهید

شما هیچ وقت انتظار ندارید که با کاشت دانه ی سیب درخت موز پدید بیآید.پس هیچ وقت هم نباید انتظار داشته باشید که با افکار و ذهنی منفی دنیای مثبت و شیرین را تجربه کنید. جیمز آلن معتقد است انسان همیشه بی صبرانه می خواهد شرایط زندگی اش را بهتر کند اما اصلا به فکر این نیست که خودش را اصلاح کند به همین دلیل همیشه در یک نقطه می ماند.

آرامش لازمه موفقیت

تاثیر بودایی در افکار جیمز آلن در کتاب تو همانی که می اندیشی به شدت جلب توجه می کند. جیم سال معتقد است بهترین راه برای کسب موفقیت داشتن ذهنی آرام است. انسان آرام و هدفمند در زندگی طوری رفتار میکنند که گویی این ویژگی ذاتی است. اما در حقیقت این نتیجه خویشتن داری یک انسان موفق است. افراد آرام اطلاعات پیشرفته ای درباره کارکرد فکر دارند که ناشی از سالها تفکراتشان درباره فکر است.

 

انسان های جذاب

از نظر جیمز آلن در کتاب تو همانی که می اندیشی انسان هایی جذاب اند که با تندباد حوادث متلاطم نمی شوند و به همین دلیل به آنها توجه زیادی میشود خودشان سرنوشتشان را می سازند افراد باری به هرجهت هم برای موفقیت می جنگند اما موفقیت برای انسان های پایدار می‌شود.

نکته نهایی

کتاب تو همانی که می اندیشی پس از گذشت ۱۰۰ سال از انتشارش همچنان مورد تمجید خوانندگان قرار می‌گیرد نثر ساده آن که به دور از اغراق است درحالی که حاوی ادعاهایی برپایی احساسات است در کنار توهین‌هایی که الن به بعضی از افراد برجسته می‌کندو اینکه درباره نویسنده آن چیز زیادی نمی‌دانیم همگی باعث می‌شود این اثر پر رمز و راز تر و جذاب تر شود.

3 دیدگاه برای “خلاصه کتاب تو همانی که می اندیشی

  1. سجاد گفته:

    سلام استاد من محصولو خرید کردم ولی نمیدونم خریدم از کجا باید دانلودش کنم از اینیستا یا تلگرام یا… کجا برم خریدمو ببینم
    ممنون میشم جواب بدین

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *