خانه / آموزش موفقیت و بهبودفردی / رسالت شخصی شگفت‌انگیزترین هدیه خدا + ویدیو
رسالت شخصی چیست؟
رسالت شخصی چیست؟ رسالت شخصی - چگونه رسالت زندگی خودمان را پیدا کنیم؟‌رسالت چیست ؟

رسالت شخصی شگفت‌انگیزترین هدیه خدا + ویدیو

رسالت شخصی و شناخت رسالت فردی

واقعا وقتی کشف رسالت شخصی را یادگرفتم تا چندوقت همش درگیر این بودم که آخه چرا این چیزارو تو مدرسه یادمان ندادند؟ رسالت شخصی یا رسالت فردی اینکه چگونه رسالت شخصی خودمان را پیدا کنیم؟ اینکه چطوری مثل کتاب کیمیاگر در مسیر افسانه شخصی خودمان باشیم. اگر بدانید در مسیر رسالت شخصیتان تا چه حد قدرت خواهید داشت فقط ناراحت این هستید که چرا زودتر یادش نگرفتم؟! یا قبل از آن دقیقا چه کار میکردم؟!

 

 

 

 

رسالت شخصی در زندگی چیست؟

اگر در حال خواندن این بخش هستید مطمعن باشید دعای خیر یک آدم پشتتون بوده و معلوم نیست چه حال خوبی به کسی دادید که الان میخواهید درباره رسالت زندگی کسب اطلاعات کنید. رسالت فردی واقعا یک مبحث فوق جذاب است.اما قبل از هرچیز اجازه بدهید یکم عمیق‌تر به شما بگم که رسالت فردی چیست و چرا تا این حد مهم و فوق العاده است؟ انیشتین میگه همه انسان‌ها نابغه هستند ولی اگر شما از یک ماهی بخواهید که از درخت بالا بره قطعا احساس خنگی و احمق بودن میکنه.

 

رسالت زندگی من چیست؟

رسالت زندگی من هدیه است که خدا در وجود من قرار داده.خانم مارتا بک در کتاب در جستوجوی ستاره‌ شمال یک مبحثی رو مطرح میکنه به اسم بی عملی.عالیه این تعریف!!! بی عملی یعنی شما کاری انجام میدهید، ولی انقدر به این کار علاقه دارید که متوجه گذر زمان نمیشوید.به اصلاح خود کار خستت نمیکنه.مثلا همه‌ی ما دیده‌ایم هنرمندانی که سال‌ها برای خلق یک اثر هنری زحمت کشیده اند.یا دانشمندانی که سال‌ها برای کشف یک موضوع تلاش کرده‌اند.مطمعن باشید اگر با آنها صحبت کنید وقتی از کارشان میگویند با کلی ذوق و آب و تاب تعریف میکنند که چه مراحلی را در این راه طی کرده‌اند.اینها دقیقا ماهی‌‌هایی هستند که در دریا قرار دارند و سر جای خودشان زندگی میکنند. این یعنی رسالت. این یعنی نبوغ! اما همین ماهی اگر در گندم زار باشد میشود مرگ.

حتما این مطلب را هم ببینید  چگونه گوش بدهیم تا مخاطب عاشقمان شود؟3 تکنیک کاربردی + ویدیو

 

بی عملی یعنی شما کاری انجام میدهید، ولی انقدر به این کار علاقه دارید که متوجه گذر زمان نمیشوید

 

چگونه رسالت شخصی خود را پیدا کنیم؟

یافتن رسالت شخصی و کشف رسالت فردی یک کار بسیار بسیار عمیق هست.برای شناخت رسالت فردی باید یک سفر عمیق به درون خود داشته باشیم.مهمترین بخش آن شخصیت شناسی است.خدارو شکر در این دوره زمونه تقریبا در چند ساعت میتوانید تمام تست های شخصیت شناسی را انجام بدهید.من تست کهن الگو و MBTI را توصیه میکنم.بعد از اون باید یکم خودتان خودتان را تشریح کنید.مثلا اگر من رنگ بودم ان رنگ چه بود؟ اگر من موسیقی بودم آن موسیقی چه بود؟‌ اگر من فیلم بودم آن فیلم چه بود؟‌اگر یک حیوان بودم؟ اگر یک غذا بودم؟ اگر یک شهر بودم؟ اگر یک ماشین بودم؟ اگر یک درس بودم؟ اگر یک هنرمند بودم؟ و… وقتی تمام این جواب ها را مینویسید و کمی در آن عمیق میشوید، یک کلیاتی از نوری که در خودتان دارید را پیدا میکند.

 

رابطه احساس و رسالت شخصی

یادمه چندین سال پیش یه استاد خیلی کار درستی اومده بود دانشگاه ما.حرف‌هایی زد در حوزه بهبود فردی و زندگی بهتر.آخر دوره قرار شد من ایشون رو به محل اقامتشون برسونم.تو راه ازش پرسیدم استاد ما یک فازمتری چیزی نداریم که بدونیم آیا تو مسیر درستی قرار داریم یا نه؟! یه لبخند خیلی شیکی زد و گفت: حالت چطوره؟ فکر کردم داره اسکلم میکنه.با خجالت گفتم ممنون.گفت میگم حالت چطوره؟ چه احساسی داری؟ ناگهان دوزاری بنده افتاد.
وقتی شما در مسیر رسالت شخصی خودتان قرار دارید یک احساس خیلی خوبی نسبت به خودتان دارید.یک احساسی که پر از اعتماد به نفس و حس خستگی ناپذیری است.اگر میخواهید بدانید که آیا رسالت شخصی خود را درست پیدا کرده اید حتما به احساستان رجوع کنید.

حتما این مطلب را هم ببینید  چگونه خود را دوست داشته باشیم؟

 

کتاب کیمیاگر و افسانه‌ی شخصی

کتاب کیمیاگر یک اثر فوق‌العاده است که حسابی بحث رسالت فردی را شخم میزند.حتما پیشنهاد میکنم این کتاب را با صدای محسن خانِ نامجو گوش کنید و لذت ببرید.در این کتاب داستانی روایت میشود از یک پسر جوان که در راه کشف رسالتش از چه مسیر هیجان انگیز و پر خطری عبور میکند.خوب به احساساتی که در وجود این پسر میگذرد توجه داشته باشید.همچنین حواستان به شخصیت‌های دیگر این داستان که بویی از افسانه شخصی و رسالت فردی نبردند هم باشد.

درباره‌ی بهامین دادرس

شاید جهنم روزی باشد که کسی که می توانستیم باشیم کسی که هستیم را می بیند.

همچنین ببینید

هشت راز شگفت‌انگیز افزایش تمرکز

افزایش تمرکز تقریبا از وقتی که از دانشگاه فارغ‌التحصیل شدم،با این موضوع درگیر بودم که …

یک نظر

  1. سلام مهندس دادرس وقتتون بخیر خدا قوت
    من واقعا تو این بحث خیلی مشکل دارم و چند ساله اینقد بهش فک کردم خسته شدم ولی به نتیجه نمیرسم. تست هایی که گفتین رو قبلا چند بار انجام دادم طبق اونا مدیریت و اختراع و کارآفرینی برای من مناسبن
    ولی نمیدونم چجوری و باید از کجا شروع کنم
    من لیسانس نرم افزار خوندم ولی با اینکه کلا ۸ واحدم مونده بود اونو ول کردم و هرکاری میکنم نمیتونم و انگیزه ندارم برم برنامه نویسی یاد بگیرم و ۸ واحد باقیمانده رو که ۳ واحدش پروژه پایانی هستش رو پاس کنم
    اصلا نمیدونم به چه کاری علاقه دارم و باید دنبال چ کاری برم روز و شبم داره بی هدف و فقط به فکر و خیال میگذره

پاسخی بگذارید

You have to agree to the comment policy.