کاربرد ان ال پی (قسمت ۲ آموزش NLP)

0
(0)

کاربرد ان ال پی |  NLP چیست و چی نیست؟

در مقاله‌ی قبلی به اسم ان ال پی چیست؟ سعی کردم ذهن شمارا به‌صورت کلی با ان ال پی آشنا کنم تا به‌صورت کلی با این تکنولوژی کاربردی آشنا شوید. در این بخش می‌خواهم به‌صورت خیلی دقیق‌تر شمارا به سمت کاربرد ان ال پی ببرم. این‌که اصلاً اگر شما ان ال پی بلد باشید چه می‌شود؟

 

ان ال پی چیست؟

ان ال پی مطالعه‌ی ساختار ذهن است و چون موفقیت هم جنبه‌ی ذهنی دارد می‌توانیم بگویم ان ال پی مطالعه‌ی ساختار موفقیت از نگاه ذهن هم می‌تواند باشد. حالا ساختار چیست؟ ساختار یعنی ارتباط اجزای مختلف باهم. در مقاله‌ی قبلی برای شما ساختار درست کردن املت را تشریح کردم. ان ال پی ساختار موفقیت را به شما می‌آموزد.

 

چرا باید ان ال پی را بلد باشیم؟

ان ال پی به شما کمک می‌کند که سریع‌تر به موفقیت برسید. ان ال پی به شما کمک می‌کند که به‌راحتی افرادی که در یک حوزه موفق شدن را مدل کنید تا شما هم همان نتایج را به دست بیاورید. به‌صورت دقیق‌تر ان ال پی به شما ماهی نمی‌دهد! ماهیگیری فوق حرفه‌ای را یاد می‌دهد! ان ال پی به شما پول نمی‌دهد. روش پولدار شدن افراد مختلف را به شما نشان می‌دهد تا شما هم بتوانید همان نتایج را به دست بیاورید. اگر دوست دارید سریع‌تر و علمی‌تر به خواسته‌هایتان برسید. یادگیری ان ال پی کلید موفقیت شماست.

 

چطور باید ان ان پی را یاد بگیریم؟

ان ال پی جزو مباحث مهارتی است. خیلی از مفاهیم موفقیت دانشی است؛ یعنی اگر یک کتاب بخوانید کافی است. برای یادگیری ان ال پی باید زیر نظر مربی باشید. یا اینکه خیلی مطالعه داشته باشید (‌بیشتر منابع در حال حاضر انگلیسی است پس‌نیاز به زبان انگلیسی قوی هم دارید) شما نمی‌توانید رانندگی را فقط با خواندن کتاب یاد بگیرید قطعاً نیازمند ماشین و آزمون‌وخطا و مربی هستید.

 

ان ال پی در کجاها به من کمک می‌کند؟

ان ال پی به شما کمک می‌کند که دقیقاً مثل یک کامپیوتر هر برنامه‌ای که می‌خواهید را اجرا کنید و هر برنامه‌ای را که نمی‌خواهید حذف کنید. به قول جان گریندر یکی از مؤسسین ان ال پی drive your bus این یعنی شما قدرت مدیریت ذهنتان را به دست می‌گیرید در کنار آن می‌آموزید:

چطور عادت‌هایتان را تغییر دهید؟
چطور رفتارتان را عوض کنید؟
چگونه تغییرات پایدار در خودتان به وجود بیاورید؟
چطور یک فرد… شویم؟ (‌در جای خالی هر چیز که دوست دارید بگذارید! سخنران، ثروتمند، فروشنده و…)
چطور در مارکتینگ و بازاریابی قوی باشید؟
چطور فوبیای خود را در کوتاه‌‌ترین زمان حل کنید؟
چطور اثر خاطرات بد را در ذهن کاهش دهیم و از بین ببریم؟
چطور به خود‌آگاهی بیشتر برسیم؟
چطور از ضمیر ناخودآگاه برای رسیدن به موفقیت استفاده کنیم؟
چطور ارتباطات فوق حرفه‌ای داشته باشیم؟
چطور هدف‌گذاری کنیم و به آن برسیم؟
چطور موانع ذهنی را از بین ببریم؟
چطور احساسات ناخوشایند را مدیریت کنیم؟ (استرس، اضطراب، ترس، خشم، خجالت و …)
چطور تصاویر نامطلوب و خاطرات تلخ گذشته را در ذهن از بین ببریم؟
چطور جعبه‌ابزاری برای تغییر فردی و سازمانی داشته باشیم؟
چطور روش افراد موفق را کشف کنیم؟
چگونه روی دیگران اثر بگذاریم؟
چطور با ذهنتان کارکنید؟
چطور آینده را بسازیم همان‌طور که دوست داریم؟

 

ان ال پی چی نیست!؟

ان ال پی خرافات نیست!
با ان ال پی نمی‌توانید عشق ازدست‌رفته‌ی خود را بازگردانید 🤔🙄(اما یاد می‌گیرید چطور تبدیل به شخصی شوید که یک رابطه‌ی شیرین را مزه می‌کند)
ان ال پی جادو نیست
ان ال پی متافیزیک نیست
ان ال پی قانون جذب نیست
ان ال پی پیشگویی نیست

 

ان ال پی یک آزمایشگاه انسانی است

در این آزمایشگاه شما می‌توانید تغییرات بزرگی را برای خودتان به همراه داشته باشید. اکثر این تغییرات بر روی شخص شماست. شما نمی‌توانید دیگران را تغییر دهید. به قول کتاب تئوری انتخاب دکتر ویلیام گلسر تنها چیزی که شما مسئول آن هستید رفتار خودتان است. ان ال پی این امکان را برای شما فراهم می‌کند که به بهترین شکل ممکن خودتان را بسازید.

 

یک سورپرایز ویژه برای شما دارم😍

در مقاله‌ی بعدی قصد دارم بحث ساختاربندی را بیشتر و دقیق‌تر به شما یاد بدهم. فعلاً این جمله را در ذهن داشته باشید. اگر دستتان به ساختار برسد تمام است! حتماً مقاله‌ی بعدی را مطالعه کنید.

میانگین امتیازها 0 / 5. تعداد امتیاز 0

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code